top of page

دولت ترامپ ممنوعیت های سفر به آمریکا را گسترش داد

09/24/2017

​​

رای جدید دادگاه فدرال هاوایی

07/14/20117

قاضی دادگاه فدرال هاوایی اشخاصی راکه دارای پدربزرگ و مادربزرگ ، نوه، خانواده همسر (برادر و خواهر)، عمو، عمه، خاله، دایی، و فرزندان آنها و  برادر زاده و خواهر زاده در ایالات متحده هستند از دستور اجرایی منع سفر  مستثنی دانست.

    Travel Ban تصمیم جدید دادگاه فدرال هاوایی در مورد
07/06/2017

قاضی دادگاه منطقه ای فدرال روز پنجشنبه درخواست مبنی بر شفاف سازی تصمیم اخیر دیوان عالی کشور در خصوص دستور اجرایی منع سفر را رد کرد و بیان نمود این در صلاحیت دیوانعالی کشور است که در این خصوص اتخاذ تصمیم نماید. 

 

لازم به ذکر است دیوانعالی کشور تا ماه اکتبر وارد رسیدگی ماهوی این پرونده نخواهد شد.

 

دستورالعمل  جدید وزارت امور در مورد Travel Ban

آنچه باید در مورد تصمیم جدید دیوان عالی کشور در خصوص Travel Ban  بدانیم

DS-5535

رویه ای جدید در اخذ ویزا : بررسی اطلاعات حسابهای رسانه اجتماعی، فرم DS-5535

 

طبق مصوبه جدیدی که به تازگی به تصویب رسیده است متقاضیان ویزای آمریکا از سراسر جهان ممکن است ملزم به تکمیل پرسشنامه ای شوند که در آن در مورد اطلاعات حسابهای رسانه  اجتماعی شخص متقاضی، از جمله فیس بوک، در پنجسال گذشته و اطلاعات  محل زندگی و کار وی در ۱۵ سال گذشته سوال شده است. این پرسشنامه DS-5535  نام دارد.

 

 مخالفان این رویه اعتقاد دارند این پرسشنامه میتواند مشکلاتی ایجاد نماید از جمله ایجاد تاخیر بیشتر در صدور روادید و احتمال دلسردی و تجدید نظر برخی از دانشجویان و دانشمندان بین المللی نسبت به آمدن به آمریکا.

طبق رویه جدید مامور کنسولگری قادر خواهد بود از طریق این فرم تمام شماره های پاسپورهای گذشته، اطلاعات حسابهای رسانه های اجتماعی پنجسال گذشته ،از جمله نام کاربری وبسایتها و یا اپلیکیشنهایی که برای انتشار مطلب و عکس در سطح رسانه ها توسط متقاضی استفاده شده است ، آدرسهای ایمیل و شماره تلفنها و اطلاعات شغلی و سکونتی ۱۵ سال گذشته و سوابق سفرهای متقاضی ویزا را مورد سوال و بررسی کنند. 

به گفته REUTERS اگرچه تکمیل این فرم اختیاری میباشد، عدم ارایه اطلاعات ممکن است باعث تاخیر و یا حتی عدم صدور ویزای درخواستی گردد.

لازم به ذکر است تکمیل این فرم برای همه ضروری نبوده و بسته به نظر ماموران کنسولی خواهد بود. نمونه این فرم از طریق سایت سفارت آمریکا در ترکیه و یا این لینک قابل مشاهده و دانلود میباشد.

مصوبه جدید اداره مهاجرت در خصوص پزشکان

 

اداره مهاجرت آمریکا رویه رسیدگی سریع به درخواستهای ویزای کار پزشکان مشمول معافیت کنراد ۳۰ را مجددا از سر خواهد گرفت.  

 

اداره مهاجرت آمریکا امروز اعلام کرد که از مورخه ۲۶ جون ۲۰۱۷ رویه رسیدگی سریع به درخواستهای ویزای کار پزشکان مشمول معافیت کنراد ۳۰ و معافیتهای موسسات دولتی ذی نفع  را مجددا از سر خواهد گرفت.

 

برنامه کنراد۳۰ به برخی از پزشکان این اجازه را میدهد که بعد از اتمام دوره های آموزشی خود با یک ویزای موقت در آمریکا مانده و در مناطق محروم که کمبود پزشک دارند به کار بپردازند.

 

منبع خبررا در این اینک مطالعه بفرمایید و برای اطلاعات بیشتربا ما تماس بگیرید.

 

 

مهاجرت به آمریکا

قانون جدید SB4 مهاجرت در تگزاس

ایالت تگزاس قانون جدیدی را تصویب نموده است که به ماموران محلی و ایالتی این اجازه را خواهد داد که وضعیت مهاجرتی افراد را سوال و بررسی نمایند. طبق این قانون، افسران پلیس تگزاس قادر خواهند بود در هر زمان، حتی به هنگام بازداشت موقت اشخاص، مثلا هنگام توقف توسط پلیس راهنمایی و رانندگی، وضع مهاجرتی آن فرد را سوال و بررسی کنند. حامیان این قانون ضد مهاجرتی، نام این قانون را «اوراق هویت خود را به من نشان بده» گذاشته اند.

این قانون از اول سپتامبر به اجرا در خواهد آمد. 

پنج چیز که باید در مورد SB4 بدانید.

وزارت کشور ایران حسن روحانی را پیروز قطعی انتخابات اعلام کرد.

حسن روحانی با ۲۳.۵ میلیون رای و ۵۷ درصد آرا برنده قطعی انتخابات شد.

ابراهیم رئیسی با ۱۵ میلیون و ۳۸.۵ درصد آرا نفر دوم شد.

انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا در ایران دیروز جمعه ۲۹ اردیبهشت برگزار شد.

ویزای سرمایه گذاری

احتمال افزایش حد اقل سرمایه لازم برای ویزای EB-5 از 500,000 $ به 1,300,000$

اگرچه کنگره آمریکا با تمدید زمان اعتبار قوانین مربوط به ویزای EB-5، مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری، تا تاریخ ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۷ موافقت نموده است، تغییراین قوانین وافزایش مبلغ سرمایه گذاری برای اخذ گرین کارت آمریکا بعد از این تاریخ بسیار محتمل میباشد.

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری روش مناسبی برای افرادی است که از امکانات مالی لازم برای مهاجرت برخوردار می باشند و می خواهند که اقامت آمریکا را در کوتاهترین زمان ممکن  برای خود، همسر و فرزندانشان به دست آورند.

در این خصوص اخبار حاکی از درخواست اداره مهاجرت آمریکا به افزایش حداقل مبلغ سرمایه گذاری از 500,000 $ به 1,300,000$ میباشد.  اگر تصمیم به مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری را دارید پیشنهاد ما اقدام سریعتربا همکاری وکلای متبحر در این زمینه میباشد.

گرین کارت آمریکا

نتایج قرعه کشی گرین کارت آمریکا اعلام شد؛ 

شرکت کنندگان در این قرعه کشی می توانند با مراجعه به سایت رسمی قرعه کشی شماره تاییدیه خود را وارد و وضعیت پرونده خود را مشاهده کنند. در صورتیکه شماره تاییدیه تان را در اختیار ندارید،  با وارد کردن برخی اطلاعات شخصی دیگر که در زمان ثبت نام از آنها

استفاده کرده اید، می توانید شماره تاییدیه تان را بازیابید.


 ورود به سایت رسمی قرعه کشی

ترامپ

در جلسه رسيدگى  پرونده سازمانهاى ايرانى عليه رييس جمهور ترامپ ،نمايندگان "كانون وكلاى ايرانى آمريكايى (IABA)"و" پايا (PAIIA)" اظهارات خود را با صلابت تمام بيان نمودند و در مورد ادعاهاى منعكس در پرونده موجود شهادت دادند.

در جلسه دوم كه در روز جمعه ٢١ آپريل ساعت ٢ بعد از ظهر برگذار خواهد شد، وكلاى طرفين پرونده اظهارات و دفاعيات خود را بيان خواهند نمود.

 

حضور در اين جلسه براى عموم آزاد است.

Address: 333 Constitution Ave NW, Washington, DC 20001

bottom of page